SZÜV Rt. a kórházi/egészségügyi informatikában
A SZÜV Rt. az ország egyik legnagyobb informatikai vállalkozása, amely Budapesten kívül az ország minden megyéjében jelen van számítástechnikai szaküzleteivel, informatikai és oktatási tevékenységével. Képzett szakembergárda, modern technológiák használata és egy korszerü országos kommunikációs rendszer, azok az erõforrások, amelyekkel cégünk meghatározó az informatika hazai piacán.
A SZÜV Rt. fennállása óta mindig jelen volt az egészségügy területén. A továbbiakban a tevékenységeink közül az alábbiakat emeljük ki.
Integrált ügyviteli rendszer költségvetési intézmények számára
A DEFTER (korábbi nevén AUDITOR K) integrált pénzügyi-számviteli programcsomag különbozõ változatait 5 éve folyamatosan forgalmazza és supportálja a SZÜV.
A fejlesztési munkát számviteli, valamint informatikai szakemberekbõl álló csapat végzi, nagymértékben figyelembe véve a felhasználók visszajelzéseit. A fejlesztést és tesztelést végzo szakértõi gárda - amely adótanácsadókból, könyvvizsgálókból és jogászokból áll - garancia a szoftver jogszabályoknak megfelelõ muködésére, amelyért cégünk felelõsséget vállal.
A programcsomag az alábbi - önállóan is muködtethetõ - modulokból áll:
Referenciáink:
Semmelweis Kórház és
Rendelõintézet, Miskolc
Városi Kórház
és Rendelõintézet, Mezõkövesd
A SZÜV Rt az alábbi szolgáltatásokat nyújtja a programcsomag alkalmazásához:
Együttmuködés
a SOTE-val
SOTE Kórházi Klinikai Integrált Információs Rendszer
A rövidített nevén SOTEKIR rendszert a SOTE Információtechnológiai és Dokumentációs Központ fejlesztette és fejleszti. A szoftver-telepítéseket és a karbantartásokat a SZÜV Rt. munkatársai végzik.
A SOTEKIR az alábbi modulokból áll:
A SOTEKIR az ország különbözõ
megyéiben kórházakban, intézetekben, klinikákon,
rendelõintézetekben üzemel, mintegy 37 helyen.
A felhasználók támogatását, a felhasználói igények gyûjtését, a szoftver legújabb verzióinak telepítését a SZÜV hálózatának szakemberei végzik.
A SZÜV Rt tevékenységérol a SOTE Információtechnológiai és Dokumentációs Központ munkatársai adhatnak tájékoztatót.
Betegdokumentációs anyagok archiválása
Az intézményeket, így az egészségügyieket is nyomasztja azon dokumentumok megõrzésének gondja, amelyre a törvény kötelezi õket és, amelyek szakmai tevékenységük során a betegrõl (egész életében) készülnek.
A jövõ informatikai rendszereiben a beteg kezeléséhez kapcsolódó dokumentumokat (multimédia, hagyományos, stb.), amelyeket a megszokott módon archiválhatunk, az informatikai rendszerek közvetlenül adatbázisba szervezve õrzik.
A mostanáig keletkezett papíralapú, illetve egyéb dokumentumokat a SZÜV Rt által fejlesztett programcsomag segítségével elektronikusan tárolt adatbázissá alakíthatjuk. Ebbõl a szükséges információkat bármikor visszakereshetjük.
A programcsomag, amely az OpAL (optikai archiváló és lekérdezõ) néven vált ismertté, az archiválás mellet irodaautomatizálási rendszer is, amely egy kórház mindennapi tevékenységében is hasznosítható.
A programcsomag fejlesztésénél alkalmazott korszerü technológia (Oracle Designer/2000, Developer/2000, C nyelv...) lehetõvé teszi a nagytömegû dokumentumok feldolgozását is.
A rendszer az alábbi modulokat tartalmazza:
Referenciáink:
Nyugdíjbiztosítási
Igazgatóság, Debrecen
Fõvárosi Önkormányzat
Jáhn Ferenc Dél-Pesti Kórháza